Franchising

Franchising, Farklıyız;

 

Bizler, Koçak Gayrimenkul olarak ailemize katılacak üyeleri öncelikle prensipleri ve ahlaki ölçütleri çerçevesinde değerlendiriyoruz.
 

Franchise ;


Sistemimizde her temsilcilik bağımsız bir işletmedir ancak; aynı amaca odaklanmış, maksimum işbirliği ve dayanışma içerisinde olmayan hiçbir aday bu ailenin parçası olamaz.

Sistemimizin Amacı ve İşleyişi;


Franchising sistemimizin amacı paylaşım ve bütünlüktür. Adaylarda aranan en önemli özellik iletişimi maksimum seviyeye çıkartan uyumlu ve verimli çalışma prosedürlerini eksiksiz uygulayabilme yeteneğidir.

Her üye özerk yapısını korur, ofislerimiz oluşturduğumuz çalışma prosedürleri çerçevesinde yapacağı uygulamalar ya da elde edeceği gelirler yönünden bağımsızdır, ancak; her ne kadar bağımsız dahi olsa, tamamen dışa kapalı başına buyruk ve bencil olamazlar.

Her üyenin nihayetinde gerek şekil, gerek uygulama, gerekse paylaşım bakımından bağlı olduğu bir sistem vardır. Bunun ışığında her üye bir diğerinin portföyünden yararlanabilir. Ancak; gayrimenkul havuzundan yararlanırken paylaşım kurallarının göz önünde bulundurulması gerekir.

Sistemin asıl amacının bireysel emlakçıların ulaşamayacağı her yere paslaşarak ulaşmayı sağlamak, kazancı arttırmak, tüm bölgeler üzerinde hakimiyet kurarak koşulsuz müşteri memnuniyeti ve uzun soluklu ilişkiler oluşturmak olduğu unutulmamalıdır. Bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tüm üyelerin birbirleri ile hiçbir belge ve bilgiyi saklamaksızın dayanışma ve işbirliği çerçevesinden çıkmamasıdır. Bir üyenin bir diğeri ile çalışmayı reddetmesi, gayrimenkul ya da müşteri portföyünü saklaması, kendisine yöneltilen müşterileri ikinci plana atması veya satış evrelerinden herhangi birinde zorluk çıkarması söz konusu olamaz.

 

KOÇAK GAYRİMENKUL birimlerinin ana beyni Genel Müdürlüktür. Başarımızın asıl sırrı; tüm sorunların yerinde ve zamanında çözülmesi için azami çaba sarf etmenin; uyum ve iletişimi en üst seviyede sürekli kılmanın hem temsilciliklerin hem de Genel müdürlüğün birinci önceliği olmasıdır.

 

Unutmamalıdır ki bir zincir ancak en zayıf halkası kadar güçlü olabilir…

 

İsim Hakkı Bedeli (Franchise Fee) ;


İsim hakkı bedeli bölgelere göre belirlenmektedir.

Aylık Ödeme (Royalty Fee) ;


Genel Müdürlük Royalty Fee olarak sabit bir aidat alır. Bu aidat dışında herhangi bir nam altında başkaca bir bedel talep edilmemektedir. Yani; Temsilciliklerin satış ya da kazançlarının tamamı kendilerine aittir.

 

Aracılık Hizmetleri ;


Tüm Temsilciliklerimiz Dünya’nın her köşesinde müşterilerini temsil edebilir, Gayrimenkul Aracılık Hizmetlerini yürütebilir.

 

Paylaşma ;


Temsilciliklerimiz arasında tek bir paylaşım söz konusudur, ortak çalışma sonucu elde edilen hizmet bedelleri işe taraf olan temsilcilikler arasında %50-%50 paylaşılır. Sistemimizde 3. bir taraf yoktur, sadece alıcısı olan temsilcilik ve satıcısı olan temsilcilik arasında paylaşım gerçekleşir.

 

İletişim ve Dayanışma ;


Sistemimize dahil olan her yeni temsilciliğimiz bir sisteme değil bir aileye katıldığının bilincinde olarak iletişim ve dayanışmayı en yüksek seviyede koruyacak zihniyet ve tavra sahiptir.

Çalışma Prensipleri ;


Hiçbir Müşteri Temsilcisi çalıştığı Temsilciliğin izni ve Genel Müdürlüğün onayı olmaksızın bir başka temsilcilik ofisinde çalışamaz, çalıştırılamaz.

Ofis Standartları ;


Genel Müdürlüğün onayı ile faaliyete geçecek hali hazırda kurulu ya da kurulacak olan ofisin,

 

  • Öncelikle, TSE’nin TS11816 sayılı standartlarını karşılaması gerekmektedir.
  • Tercihen ana cadde üzerinde ve ön cephede yer almalıdır (amaç markanın görünürlüğünü arttırarak temsilciliğin marka avantajlarını kullanabilmesini sağlamaktır, özel istisnalar yapılabilmektedir) 
  • Ofisin konumlandığı bölgeye uygun biçimde dizayn edilmiş, müşteri beğenisini kazanırken temsilciliğin işini en sağlıklı şekilde yürütmesini sağlayacak ekip ve ekipmanı barındıran nitelikte olmalıdır.
  • Tercihen iş amaçları doğrultusunda kullanılacak bir adet binek araca sahip olunmalıdır.

 

Desteklerimiz

 

Periyodik olarak Genel Müdürlük tarafından yapılan duyurular ile tüm temsilciliklerin Koçak Gayrimenkul havuzundan haberdar olması sağlanır. Sistemimize yeni girmiş olan temsilcilikler ve diğer temsilciliklerimizin tanışmasına, iş potansiyellerinin arttırılmasına imkan sağlanır.

Ayrıca Temsilciliklerimiz bilgi edinmek istedikleri her türlü konuda Genel Müdürlükle irtibata geçerek bilgi alabilmektedirler.

 

Basın (Reklam- İlan Çalışmaları );


Temsilciliklerimiz Genel Müdürlüğün anlaşmalı olduğu yayın organları sayesinde gayrimenkullerinizi farklı müşteri kitlelerine ulaştırabilmektedirler.

Danışmanlık;


Her nevi hukuksal, mali ve teknik danışmanlık hizmeti Genel Müdürlüğün anlaşmalı çözüm ortaklarınca karşılanmaktadır.

 

Hukuki: Temsilciliklerimiz müşterilerinin hukuki bir sorunla karşılaşmaları halinde şirket avukatlarımız  aracılığı ile bilgi alabilmektedirler.

 

Mali : Mali konularda, hesap işleri, muhasebe vb. her türlü bilgi desteği

 

Teknik: Web sayfası konusunda videolu tanıtım ve bilgi desteği

 

Web sayfası kullanımı;


Temsilciliklerimiz sistemimize dahil olduktan sonraki süreçte kendilerine sunulan Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme portföylerini kaydederek, sistemdeki portföylere de ulaşabilmektedirler.

Proje bazlı çalışmalar;


Temsilciliklerimiz Türkiye’nin her yerinde bireysel müşterilerine hizmet sunabildikleri gibi hiçbir kısıtlama olmaksızın kurumsal müşterilerine de toptan satış ve kiralamalar konusunda hizmet sunabilmektedir. İhtiyaç duydukları bilgi desteğini de yine Genel Müdürlükten edinebilmektedirler.

 

Sigortacılık Hizmetleri;


Temsilciliklerimiz anlaşmalı olduğumuz Sigorta Firmamız aracılığıyla müşterilerinin yatırımlarını güvence altına almakta, uygun ödeme koşulları ve indirimler sayesinde tüm sigortacılık hizmetlerinden yararlanma imkanı bulmaktadırlar.

 

Sosyal Aktiviteler ;


Temsilciliklerimiz Genel Müdürlük tarafından organize edilen aktiviteler sayesinde diğer temsilciliklerimizle çeşitli organizasyonlarda bir araya gelerek tanışma, kaynaşma, birlik ve beraberliği pekiştirme imkanı bulmaktadırlar.

Karşılaştırma Listesi