Eğitim

Sektörün gelişiminde eğitimli insan gücünün önemine inandığımız, 40 yıldan daha da  uzun bir zaman diliminde mesleğimizin olumlu ve olumsuz yanlarını görerek çözüm alternatifleri üretebildiğimiz, dinamik bir yapıyı benimseyerek geçmişi bugün ile birleştirdiğimiz ve sadece uzmanı olduğumuz işi yaptığımız için sektörümüzde lider konumundayız. 

 

Amacımız; 

 

Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleği öğretip istihdam sağlamakla kalmayıp bu işi bilen kişilerin de mesleği hakkını vererek yapmaları için gerekli tüm bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmak, sektöre bilgili kaliteli, bilinçli ve işine gönül vermiş yeni kadrolar ile katkıda bulunmaktır.

 

Gayrimenkul aracılık hizmetlerinde yeni olan arkadaşlarımızın, mesleğin ilkeleri, temel kavramları, çalışma prensipleri, müşteri ilişkileri gibi temel noktalara hakim olmalarını sağlamak, faal olarak çalışan meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmelerine önayak olmak için 2006 yılında Ankara’nın ilk Türkiye’nin ikinci özel emlakçılık kursunu hizmete açtık.

 

2005 yılında firmamızın 9 ay süren özverili çalışmaları neticesinde hazırladığımız 100 saatlik ‘Emlak Komisyonculuğu Başlangıç Programı”nı Talim Terbiye Kurulu’ndan onaylatarak M.E.B. çerçevesinde uygulamaya başladık.  

 

O tarihe kadar 300 saatlik programı uygulamak zorunda olan diğer kurumlar da hazırladığımız 100 saatlik programı kullanmaya başladı. Bu sayede, programın uzunluğu nedeniyle konuyla ilgilense dahi vakit ayıramayan katılımcılara da Emlak Komisyonculuğunu sertifikalı olarak yapma olanağı sunmuş olduk.

 

Kursumuz hem teorik hem de pratik eğitimlerden oluşan sertifika programını 2006 yılından yeni Genel Müdürlük adresimize geçtiğimiz 2011 yılına kadar hizmet vermeye devam etti. Ancak; yeni genel müdürlük binamızın fiziksel özellikleri izin vermediği için üzülerek kursumuzu kapatmak zorunda kaldık.

 

Kursumuz şu an faal olmasa da, beş yıl boyunca yetiştirdiğimiz binlerce danışman ve halen Türkiye çapında uygulanmakta olan bir sertifika programı oluşturmuş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  

STAJ OLANAKLARI

 

Staj kişiye işin yapılışı ile ilgili olarak teorik ve pratik bilgi ve deneyimler kazandıran, sonuçları kolaylıkla ve hızla görülebilen eğitimdir. Mesleki bilgiyi arttıran, yenilikleri takip etmemizi sağlayan, işle ilgili yeni açılımlar sunan staj sayesinde kursiyerlerimiz mesleki anlamda gelişir ve öğrendiklerini uygulama fırsatı bulurlar.

 

Hem kursumuzdan sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimize hem de Türkiye’nin çeşitli illerinde Meslek Yüksek Okullarında yer alan “Emlak ve Emlak Yönetimi” bölümü öğrencilerine; temsilciliklerimizde staj imkanı vermekteydik. Staj imkanı vermekteki amacımız kişilerin pratikte bu işi deneyerek görerek öğrenmeleri ve gerekli tüm aşamalardan haberdar olup mesleğe aşinalık kazanmalarını sağlayarak iş fırsatı yaratmaktı.

 

Kursumuz artık faal olmasa da mesleğe gönül veren ve gerekli sertifika/eğitim programlarını tamamlamış kişilere halen staj imkanı sunuyoruz. Siz de bu büyük ailenin bir parçası olmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Genel Müdürlük;

 

Simon Bolivar Caddesi no:3/6 (Atakule Kavşağı) Çankaya/ANKARA

 

444 0 550

 

info@kocakgayrimenkul.com

Karşılaştırma Listesi